Ako to funguje?

Vyberiem si pracovnú ponuku

Kontaktujem agentúru

Absolvujem pohovor (telefonicky, cez Skype alebo osobne)

Predstavíme vás zamestnávateľovi

Akceptácia od zamestnávateľa

Informácie a inštrukcie pred odchodom

Nástup do práce

Pracujte a zarábajte

Otázky a odpovede

Inzerujeme bežne na hlavných webových portáloch ako je napr. profesia.sk, bazos.sk, taktiež našu inzerciu môžete nájsť na rôznych sociálnych sieťach, inzertné lokálne noviny a pod. Pravidelne aktualizujeme PONUKY PRÁCE na našej webovej stránke job4uslovakia.sk. Kontakt na nás nájdete na našej webstránke job4uslovakia.sk

 1. Najvhodnejšie je ak nás kontaktujete a to akýmkoľvek spôsobom (telefonicky, emailom, osobne stretnutie a pod)
 2. Zaslať váš životopis (uviesť vaše kontaktné údaje, druh práce o ktorú máte záujem, predbežný plánovaný dátum odchodu do zahraničia, a uviesť či ste jednotlivec, pár alebo skupina kamarátov)
 3. Po obdržaní vášho životopisu vás budeme kontaktovať telefonicky kde prekonzultujeme vaše požiadavky a podnety, poradíme vám vo výbere ponuky prace a iné.
 4. Prezentujeme vašu osobu a váš životopis potencionálnym zamestnávateľom
 5. Obdržíme akceptáciu od zamestnávateľa čo sa týka vášho prijatia do práce
 6. Spracujeme a zašleme všetky potrebné inštrukcie, informácie (kontakt zamestnávateľa, ubytovanie, úrady, bankové spojenie, a iné) vrátane podpisu zmluvy zo strany job4u. Tieto náležitosti vám budú zaslané na váš email ešte pred vašim samotným vycestovaním za prácou.
 7. Organizovanie vášho vycestovania, určenie dátumu príchodu do krajiny, zabezpečenie a vyhľadávanie dopravy, letenky, autobus alebo privátne zdroje prepravy, pomoc s check-in online alebo rezerváciou letenky a pod., detailne spracovaný plán cesty na vaše ubytovanie v príslušnej krajine
 8. Príchod do krajiny, zabezpečenie vyzdvihnutia z letiska a prevoz na ubytovanie, kontakt na šoféra pre vyzdvihnutie, príchod na adresu vopred rezervovaného ubytovania. Poskytneme užitočné info ako sa orientovať v prvý deň po príchode do zahraničia, taxi, plán cesty do/z práce, úrady, tel. čísla a iné, podľa potrieb.
 9. Stretnutie so zamestnávateľom, prevažne nasledujúci deň je už vopred organizované vaše osobné stretnutie so zamestnávateľom (podpis pracovnej zmluvy, admin agenta, ukážka pracoviska, zriadenie bankového účtu a iné potrebné veci)
 10. Začínate pracovať na smeny alebo inak na základe inštrukcií ktoré ste obdržali na úvodnom stretnutí s manažérom vášho zamestnávateľa
 11. Sme vám k dispozícií, môžete nás kontaktovať telefonicky alebo emailom, radi vám zodpovieme vaše otázky, v prípade potreby aj poradíme a pomôžeme v danej veci.
 12. Po návrate na Slovensko/Česko sme vám k dispozícií a radi vám poskytneme doplnkové služby, napr. vrátenie daní, iné pracovné ponuky a podobne.

Áno, môžete. Pre určité pozície vám vieme zabezpečiť prácu aj pre páry, dvojice a bežne zabezpečujeme prácu aj pre skupiny kamarátov.

Áno, po dohode so zamestnávateľom mám k dispozícií aj krátkodobé pobyty pre študentov počas letných prázdnin, alebo aj absolventov po ukončení školy, ktorí majú záujem o krátkodobý pracovný pobyt v zahraničí. Pobyty sú rôzne, väčšinou 2-3 mesiace, záleží na obojstrannej dohode.

Táto záležitosť je výlučne vaša osobná a záleží aj od zamestnávateľa. Väčšinou je skúšobná doba 3 mesiace, potom pracujete na dobu neurčitú. Ak nie je definované v pracovnej zmluve inak, tak váš kontrakt nie je limitovaný dátumom ukončenia. Väčšinou zamestnávatelia uprednostňujú záujemcov o prácu, ktorí majú záujem zotrvať dlhodobo, aspoň 6 mesiacov a viac.

V určitých prípadoch a pre špecifické ponuky áno. Vieme zabezpečiť prácu aj pre kandidátov ktorí neovládajú jazyk, resp. majú minimálne znalosti jazyka. Radi vám poradíme, ktoré inzeráty z našej ponuky sú vhodné aj pre kandidátov ktorí neovládajú jazyk.

Áno, máme veľa pracovných ponúk pre absolventov škôl bez praxe, ako aj brigády pre študentov počas prázdnin na pozície kde sa nevyžaduje predošlá prax. Väčšinou je práca nenáročná na logické myslenie, jednoduchá, manuálne ju zvládne každý kto má chuť pracovať, nemusí byť zručný. Úvodné školenie je stále zabezpečené na úvodnom stretnutí so zamestnávateľom, počas prvého dňa v práci.

Je potrebné sa odhlásiť zo zdravotnej poisťovne, keďže budete poistený v zahraničí pri nástupe do práce. V prípade že ste vedený na Úrade práce, je potrebné nahlásiť vaše dobrovoľné odhlásenie sa z dôvodu nástupu do práce v zahraničí (môžete poukázať na zmluvu s job4u alebo dodatočné poskytnete pracovnú zmluvu 0d zamestnávateľa ak si to Úrad práce vyžiada). Ubezpečiť sa, že máte platné doklady – občiansky preukaz, cestovný pas, vodičský preukaz a iné. Odporúčame predbežnú návštevu zubára a všeobecného lekára. Je dobré ak odchádzate s vedomím že nemáte žiadne zdravotné problémy. Odporúčame tiež v predstihu si zakúpiť letenku a spraviť ONLINE check-in, prípadne si zakúpiť autobusový lístok. Tiež je vhodné mať k dispozícií platnú bankomatovú kartu a upovedomiť vašich príbuzných o mieste vášho budúceho pobytu.

Je to individuálne, záleží od viacerých okolností, napríklad zohľadňujeme vaše pracovné skúsenosti, jazykovú úroveň, iné praktické skúsenosti, vašu motiváciu, osobný charakter, predošlé referencie a podobne. Do určitej miery to záleží aj na vás osobne, ako promptne viete reagovať a spolupracovať s nami počas procesu a výberového konania. V špecifických prípadoch vieme zabezpečiť do 4 hodín od úvodného kontaktu kandidáta. Bežne zabezpečujeme prácu do 5 pracovných dní od zaslania životopisu kandidáta. Pre náročnejšie a odborné pozície je to dosť individuálne, doba procesu môže trvať od 5 pracovných dní až po 1 mesiac, v záležitosti od typu a charakteru práce, taktiež od preferencií uchádzača.

V tomto prípade vás spojíme s ostatnými uchádzačmi o prácu ktorý cestujú v daný termín do práce na tú istú lokalitu, resp. pre toho istého zamestnávateľa. Poprípade ak nikto nie je na daný termín prihlásený, poradíme vám kedy je vhodné vycestovať aby sme vás spojili s ostatnými, poskytneme vám kontakt ešte pred vycestovaním zo Slovenska, aby ste necestoval sám. Taktiež vo veľa prípadoch sa stáva že v danej práci alebo na ubytovaní pôsobia už Slováci alebo Česi, ktorí vám radi poskytnú informácie a pomôžu v prvé dni na novom pôsobisku.

Je to individuálne, v záležitosti od lokality pracovného pôsobenia a pod. Všetky potrebné informácie obdržíte počas procesu a ešte pred vaším vycestovaním do zahraničia, čiže budete detailne upovedomený o vašich úvodných nákladoch. Väčšinou výdaje zahŕňajú: transfer letenky alebo autobus do krajiny kde cestujte, presun z letiska na ubytovanie, nájom za ubytovanie, vreckové na stravu a dopravu z/do práce na prvé 2 týždne až pokiaľ neobdržíte prvú výplatu.

Ešte pred vycestovaním do zahraničia vám poskytneme informácie a inštrukcie ohľadom zriadenia si bankového účtu a spôsobe výplaty na váš účet. Najčastejšie sa vypláca na týždennej báze, čiže po príchode odpracujete prvý týždeň, následne je výplata v druhom týždni, väčšinou v piatok. Bankový účet je potrebné zriadiť v banke v danej krajine a nahlásiť zamestnávateľovi pre spracovanie výplaty pre vás.

Momentálne plánujeme zaviesť študijno-pracovné pobyty so zameraním na výučbu cudzích jazykov v zahraničí, napr. Malta, USA a iné…

Taktiež ponúkame službu pre ubytovanie v Londýne, vieme vám poskytnúť informácie čo sa týka vrátenie daní zo zahraničia.

Seriózna agentúra pôsobí dlhodobo, väčšinou na tej istej adrese. Môžete si vyhľadať činnosť agentúry a povolenia v obchodnom registri, ktorý si vyhľadáte cez webový vyhľadávač. Taktiež existujú referencie, ktoré si môžete prezrieť na našej webstránke alebo z iných zdrojov. Taktiež vás radi uvítame na osobnom stretnutí, kde vám vieme zodpovedať na vaše otázky. Osobný kontakt vy vám mal do určitej miery potvrdiť alebo vyvrátiť dôveryhodnosť agentúry a jej pôsobenie. Dlhodobá pôsobnosť agentúry na trhu práce, povinnosti voči ÚPSVaR by mali byť dostačujúce. V prípade neplnenia si povinností voči ÚPSVaR by agentúra stratila povolenia na výkon činnosti ako je napr. GLA licencie pre Veľkú Britániu. Členovia týchto inštitúcií podliehajú prísnym a pravidelným kontrolám. GLA (Gangmaster Licence Authority) je zameraná na ochranu pracovníkov a dodržiavanie ich práv.

Môžeme očakávať, že po ukončení celého procesu Brexitu, budú prijaté určité opatrenia voči migrujúcim pracovníkom. Taktiež predpokladáme že pracovníci krajín EÚ budú mať stále možnosť v Británií pracovať. Nastavenie podmienok za akých Británia odíde z EÚ budú známe najskôr v roku 2019 alebo aj neskôr. V každom prípade budeme sledovať a aktualizovať situáciu s Brexitom.

Pokiaľ Veľká Británia oficiálne nevystúpi zo spoločenstva krajín EÚ, znamená to, že tak ako doteraz platí voľný pohyb na pracovnom trhu, teda sa zatiaľ v tejto veci nič nemení.

Po príchode do krajiny by ste sa mali registrovať u obvodného lekára GP (General Practice Doctor) vo vašom okolí. Registrovať sa môžete osobne v ambulancií alebo si vyhľadáte príslušnú ambulanciu cez internet a registrujete sa ONLINE. Odporúčame návštevu štátnych zdravotných zariadení, pred súkromnými. V prípade zubára odporúčame vycestovať na Slovensko, kvôli rozdielnym cenám za služby. Každopádne, čo sa týka ošetrenia, máte tie isté práva a povinnosti ako domáci. Ste zdravotne poistený, čiže vám prináleží patričná zdravotná starostlivosť akú majú aj príslušní obyvatelia krajiny.

Ešte pred vycestovaním budú prekonzultované všetky náležitosti ohľadom práce a náležitosti s tým súvisiace. Taktiež vám budú poskytnuté kontakty na zamestnávateľa na ktorého sa môžete obrátiť.

Pri nástupe do práce si vyžiadajte kontakt na vášho nadriadeného, s ktorým môžete riešiť vzniknuté problémy, taktiež sa môžete s daným problémom obrátiť na našu agentúru, urobíme pre vás všetko čo je v našej kompetencii a čo nám dovolia okolnosti, poradíme vám ako vyriešiť danú situáciu. Podstatné je aby ste nás kontaktoval čo najskôr (najväčšia chyba je ak nás kontaktujete až po návrate na Slovensko s nevyriešeným problémom).

Nenašli ste čo hľadáte? Potrebujete ďalšiu pomoc?

Kontaktujte nás